گل تازه
خانه / گل نرگس / فروش گل شاخه بریده نرگس

فروش گل شاخه بریده نرگس

فروش گل شاخه بریده نرگس

 

گل نرگس گیاهی ازخانواده  لیداسه است. نرگس های بومی ایران در استان فارس و در بخش هایی از استان خوزستان می رویند.

 

گیاه نرگس از خانواده نرگسیان (Amaryllidaceae ) و تیره Narcissus می باشد» نرگس گیاهی دائمی و پیازدار می باشد . پیازهای آن درشت و دارای ورقه های فلسی یا مطبق است . به عبارت دیگر پیاز آن می تواند چندین سال متوالی گل دهد و گل آن همه ساله درشت تر گردد. گلهای نرگس به رنگ سفید ، زرد ، نارنجی ، کم پر و پُر پر هستند . برگهای این گیاه از بن ریشه بصورت صاف یا شیاردار بیرون می آیند و در طول ساقه قرار میگیرند.نرگس ها به اندازه های مختلف یافت می شوند از گلهای ۵ اینچی روی ساقه های ۲ فوتی گرفته تا گلهای ۵/۰ اینچی روی ساقه ۲ اینچی. نرگس ها شاید آسانترین و مطمئن ترین پرورش از میان خانواده تمام گلها هستند و برای افراد مبتدی در باغبانی ایده آل است. پیاز و برگهای گل نرگس حاوی کریستالهای سمی هستند که فقط حشرات اصلی می توانند بدون آسیب رساندن به آن از آن مصرف کنند هر چند ممکن است جانوران آنها را از زیر خاک بیرون بیاورند.

 

گل نرگس بعنوان یک پیاز مقاوم دائمی برای کشت و کار در هوای آزاد بسیار مناسب است، چون در تمام مدت سال می تواند در هوای آزاد باقی بماند و رنگ برگ ها منظره خاصی به آن محوطه می دهد. تکثیر گیاه گل نرگس در پاییز بوسیله تقسیم پیاز می باشد.

فروش گل شاخه بریده نرگس

گل نرگس دارای ۴۰ گونه مختلف و همچنین هزاران نوع متفاوت است. شاید اسم گل “جونکویل” یا “ژونکی” را شنیده باشید. این گل هم یک نوع نرگس است! انواع مختلف این گونه از نرگس (Narcissus jonquilla) دارای گل‌هایی ریز و ظریف و همچنین عطری قوی هستند.

هر چه مدت زمان بیشتری از رشد نرگس کاغذی بگذرد، احتمال علفی شدن آن نیز افزایش می‌یابد. برای جلوگیری از تضعیف رشد و پژمردگی این گیاه، می‌توانید با یک اقدام ساده به هدف رسید: آن‌ها را مست کنید! اضافه کردن الکل (اتانول: الکل میوه) به آب این گل‌های پیازی، مانع رشد بیش‌ازحد ساقه‌ها و علفی شدن آن خواهد شد (تقریبا حدود یک سوم ارتفاع عادی خود) و در عین حال هیچ آسیبی به گل‌ها و شکوفه‌های نرگس نیز وارد نخواهد شد.

دانه ها در بخش تخمدان ایجاد می شوند این بخش متورم در پشت گلبرگهاست. پس از شکوفه کردن بخش تخمدان متورم می شود اما خالی از دانه است. گهگاه باد یا حشرات با آوردن گرده های جدید از گلهای دیگر می توانند باعث گرده افشانی گل در طول مدت گلدهی آن شوند. وقتی این اتفاق روی داد در تخمدان یک یا تعداد کمی دانه ایجاد می شود. نرگس های دورگه بوسیله گرده افشانی گل ها با تماس دادن و مالیدن دانه گرده از یک گل به کلاله گل دیگر بوجود می آیند در نتیجه تخمدان می تواند تا ۲۵ دانه را در خود ایجاد کند. که هر کدام از آنها یک گیاه کامل را بوجود خواهد آورد. اما برای گلدهی گیاهی که از دانه پرورش می یابد باید تا ۵ سال صبر کرد.

گلدار بودن نرگس از شش هفته تا شش ماه طول می کشد که این بستگی به جایی که شما زندگی می کنید و همچنین نوع گونه ای که پرورش می دهید دارد. بعد از گلدهی اجازه دهید تا گیاه نرگس پیازش را برای سال بعد بازسازی کند. برگها تا آن هنگام سبز هستند. هنگامی که برگها زرد شدند شما می توانید آنها را قطع کنید اما تا قبل از آن خیر.

 

تکثیرنرگس ها 

نرگس ها به دو روش تکثیر می شوند.

 

۱- روش تکثیر غیر جنسی (تقسیم پیاز) که دقیقاً نتیجه اش گلی است مانند گل پیاز اصلی.

۲- روش تکثیر جنسی (دانه) که نتیجه اش گلهایی خواهد بود جدید و متفاوت. دانه ها در بخش تخمدان ایجاد می شوند این بخش متورم در پشت گلبرگهاست. پس از شکوفه کردن بخش تخمدان متورم می شود اما خالی از دانه است. گهگاه باد یا حشرات با آوردن گرده های جدید از گلهای دیگر می توانند باعث گرده افشانی گل در طول مدت گلدهی آن شوند. وقتی این اتفاق روی داد در تخمدان یک یا تعداد کمی دانه ایجاد می شود. نرگس های دورگه بوسیله گرده افشانی گل ها با تماس دادن و مالیدن دانه گرده از یک گل به کلاله گل دیگر بوجود می آیند در نتیجه تخمدان می تواند تا ۲۵ دانه را در خود ایجاد کند. که هر کدام از آنها یک گیاه کامل را بوجود خواهد آورد. اما برای گلدهی گیاهی که از دانه پرورش می یابد باید تا ۵ سال صبر کرد.

گلدار بودن نرگس از شش هفته تا شش ماه طول می کشد که این بستگی به جایی که شما زندگی می کنید و همچنین نوع گونه ای که پرورش می دهید دارد. بعد از گلدهی اجازه دهید تا گیاه نرگس پیازش را برای سال بعد بازسازی کند. برگها تا آن هنگام سبز هستند. هنگامی که برگها زرد شدند شما می توانید آنها را قطع کنید اما تا قبل از آن خیر.

 

قبل از اینکه به فواید و خواص گل نرگس بپردازیم باید درباره خطرات آن آگاه شویم. بهتر است هیچ‌گاه در منزل بر روی گل نرگس، پیاز یا برگ‌های آن آزمایشی انجام ندهید و سعی نکنید از آن بدون مشورت یک متخصص استفاده کنید.
تمام قسمت‌های این گیاه سمی است و در صورت استفاده اشتباه می‌تواند حتی باعث مرگ مصرف کننده شود. این گیاه در صورت بلعیده شدن می‌تواند باعث تهوع، استفراغ یا دردهای شکمی شود.
در قدیم از گل یا پیاز نرگس برای ایجاد استفراغ استفاده می‌شد اما این کار بسیار خطرناک است و ممکن است حتی باعث مرگ شود.
بیشترین سمی که در پیاز این گیاه وجود دارد لیکورین است و مقدار کمی از آن نیز در برگ گیاه است و می‌تواند باعث مرگ شود.
علاوه بر لیکورین ماده‌ای شیمیایی به نام اگزالات در پیاز نرگس وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد التهابات پوستی، خارش یا سوزش شود.
در مجموع بهتر است استفاده‌های پزشکی از گیاه نرگس را به متخصصان داروشناسی بسپارید و سعی نکنید در خانه از آن استفاده کنید.
نرگس حاوی ترکیبات سمی زیادی است و البته قابلیت‌های درمانی زیادی نیز دارد. در هنگام مواجهه با این گیاه باید احتیاط کرد. در یونان باستان، بقراط پدر علم پزشکی از روغن نرگس برای درمان فیبروم های رحم استفاده می‌کرد.
پلینی بزرگ، طبیعت‌دان رومی که در سال‌های ۲۳ تا ۷۹ میلادی می‌زیسته استفاده از روغن نرگس را توصیه می‌کرده است.
در قرون وسطی نیز در آفریقای جنوبی، آمریکای مرکزی، عربستان و طب چینی از پیاز این گیاه برای درمان تورم و آماس‌ها استفاده می‌شد.

 

فواید گل نرگس در پزشکی
اکنون که خطرات استفاده از نرگس را متوجه شدیم بیایید درباره فواید آن صحبت کنیم. این گیاه حاوی مواد شیمیایی مختلفی است که از آن در موارد خوب زیادی استفاده می‌شود. برخی از این موارد شامل محصولات ضد باکتریال، ضد ویروس، ضد مالاریا، قارچ کش، حشره کش و ضد تومور است.

 

 

برای برقراری ارتباط با مرکز فروش می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶ تماس حاصل فرمایید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت آروین پلاست
 مدیر عامل شرکت: آقای مهدی خدابخشی
تماس مدیر: 09129546296
تماس پشتیبان: 09190143083
آدرس آی دی ایسنتاگرام: doplastic@
پست الکترونیکی: mehdikhodabakhshi1981@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت عمده گل نرگس شاخه ای طبیعی

قیمت عرضه گل نرگس شاخه ای طبیعی به صورت عمده  و به صورت روزانه از طریق این مرکز به خریدار ها اعلام می شود. گل نرگس طبیعی به دلیل داشتن زیبایی و جذابیت یکی